Search Suggestions
      сряда, 04.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Индонезия забранява износа на палмово масло

          27 април 2022 | 00:00 110

          Индонезия ще забрани износа на палмово масло от 28 април на фона на вътрешния недостиг на продукта, съобщава вестник Nikkei.

          - Реклама -
            
            

          Индонезийският президент Джоко Видодо заяви в петък, че забраната е в сила за неопределено време.

          Такова решение, според него, е взето, за да се „осигурят достатъчно и достъпно предлагане на ядливо растително масло в страната“.

          Индонезия е най-големият производител и износител на палмово масло в света. Предишната забрана за износ на този продукт от страната беше въведена в края на януари и отменена през март. Налагането на забраната накара цените на палмовото масло да скочат до рекордно високи нива.

          В края на миналата година беше отбелязано значително покачване на цените, а още тази година ситуацията се влоши от руско-украинския конфликт, който според експерти може да ограничи предлагането на растителни масла на световния пазар.

          Въпреки факта, че предлагането на палмово масло в Индонезия, което рязко спадна в началото на годината, сега се увеличи, цените остават високи, което тласка инфлацията в страната.

          Юлските фючърси на палмово масло на борсата за деривати в Малайзия се повишиха с 1,1% в петък до 6384 рингита (1483,62 долара) за тон.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Над 90 милиарда долара е струвало досега възстановяването след земетресенията в Турция

          Милиони хора останаха без дом, след като цели градове бяха разрушени

          Досиетата „Епстийн“: Стана ясно кои са „Принцесата“ и „правителствените служители“ от България

          Проверка на „Обективно.БГ“ в досиетата „Епстийн“, които публикува правосъдното министерство на САЩ, разкри кои са „Принцесата“ и „правителствените служители“ от България. С тях се...

          Путин към Си: Скъпи приятелю, съюзът ни е важен стабилизиращ фактор за света

          Двамата лидери за последно се срещнаха лично през септември
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions