ДРУГИ
    НачалоСпорт"Лудогорец" обърна "Левски" за Купата и изхвърли "сините" от турнира

„Лудогорец“ обърна „Левски“ за Купата и изхвърли „сините“ от турнира

СНИМКА: „Блиц“

Отборът на „Лудогорец” успя да обърне и се наложи над „Левски” с 2:1 в осминафинал от SESAME Купа на България и по този начин детронира „сините“, след като те спечелиха трофея през месец май.

И трите попадения паднаха през второто полувреме, след като Уелтън даде аванс на „столичани“ в 61-ата минута, но осем след това влезлият като резерва Игор Тиаго с първото си докосване изравни за „орлите“, предаде Gong.bg.

Единадесет минути преди края Бърнард Текпетей обърна резултата в полза на шампиона на България след грешка на младия страж на „сините“ Пламен Андреев.

В самия край на срещата пък Хосе Кордоба би дузпа и я прати изключително неточно към вратата на шампионите и пропусна възможността да прати мача в продължения.

По този начин „Левски” продължи негативните резултати при себе си, след като в последните мачове, като след 10 срещи тимът има едва един успех – срещу третодивизионния Вихрен Сандански в предния рунд от турнирната надпревара.