Арсенал размаза Евертън с 5:1

Крайното 5:1 оформи Мартин Йодегар, който в 82-ата минута завърши атака

2 годиниФутбол 4 Симеон Кисьов

Арсенал размаза Евертън с 5:1 в мач от 38-ия кръг на Висшата лига, но въпреки това остана на 5-о място в крайното класиране и така няма да играе в Шампионската лига през следващия сезон. Точни за разгрома над „карамелите“ бяха Габриел Мартинели, Еди Нкетия, Седрик Соареш, Габриел магаляеш и Мартин Йодегор. За Евертън почетното попадение отбеляза Дони ван де Беек. С този успех „топчиите“ остават на 5-о място с 69 точки, като бяха изпреварени от местния си съперник Тотнъм с две повече. Тимът на Франк Лампард пък е на 16-а позиция с 39 точки в актива си.

„Артилеристите“ започнаха много силно мача и още до 12-ата минута имаха две страхотни положения, но Мартин Йодегар и Габриел Мартинели не успяха да се възползват, след като първо защитник на Евертън блокира удара на норвежеца, а след това Асмир Бегович направи спасяване.

В 26-ата минута играчите на Микел Артета имаха претенции за дузпа, като първоначално Андре Маринър подмина ситуацията. След това обаче, той бе привикан да преразгледа положението с ВАР и видя, че Алекс Айоби е играл с ръка.

Зад топката при наказателния удар застана Мартинели, който бе безкомпромисен и даде аванс на своя тим в 27-ата минута.

Четири минути по-късно резултатът бе удвоен, след като Мартинели центрира добре, а в наказателното поле Еди Нкетия надскочи защитниците на Евертън и с глава прати топката в мрежата.

В третата минута на добавеното време на първата част обаче, гостите върнаха едно попадение. Точен бе Дони ван де Беек, който получи топката на празна врата от Доминик Калвърт-Люин и реализира езпроблемно.

Десетина минути след началото на втората част Арсенал реши мача след трети гол. Букайо Сака центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Седрик бе оставен сам и прати топката под напречната греда.

В 59-ата минута Габриел Магаляеш също записа името си сред голмайсторите, след като получи подаване в наказателното поле от Седрик и препарира Бегович. Първоначално голът не бе зачетен, но ВАР показа, че няма нередности в ситуацията и голът остана.

Крайното 5:1 оформи Мартин Йодегар, който в 82-ата минута завърши атака, при която получи топката от Никола Пепе и без колебание я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Евертън.