Search Suggestions
      събота, 07.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Димитър Ганев: Поне 5 сигурни партии за предстоящите избори

          5 март 2021 | 00:00 110

          Придържам се към формулата 5 сигурни партии и две на ръба за следващия парламент. Това заяви пред Нова телевизия политологът Димитър Ганев от „Тренд”.

          - Реклама -
            
            

          „Вече по-голямата част от хората са решили дали и за кого ще гласуват. Няма да има големи промени, освен ако не се случат форсмажорни събития. Засега ГЕРБ остават на първо място, след тях – БСП, а битката ще е за третото място“, разкри още политологът.

          „Партията на негласуващите“ ще е най-интересна“, смята социологът Първан Симеонов от „Галъп”.

          „От днешна гледна точка, ако случаите на коронавирус продължават да растат, ще има отдръпване на хората в изборния ден“, допълни той.

          „Ниската активност ще се отрази на вота за опозицията“, каза Симеонов.

          „Партията на Манолова и ВМРО, които са на ръба, ще влязат в НС при силна кампания“, допълни социологът.

          „Или ще има управление около ГЕРБ, или около БСП. Друга конфигурация не съществува. По всяка вероятност ГЕРБ ще получи мандат за управление. Конфигурацията за коалиция ще е трудна – много партии категорично заявиха с кои няма да се коалират“, обясни Ганев.

          „Трифонов получи ползи без действия и грешки“, коментира Първан Симеонов и допълни: „Не Слави Трифонов е интересен, а ДПС. Ще успее ли Борисов да избяга от формулата с Движението? Към момента ДПС прочиства партията, отсъствието на Пеевски от листите е доказателство за това“, каза социологът.

          „Не мисля, че ДПС ще участва в управлението на следващото правителство. ДПС е единствената партия, която има силна младежка структура и инвестиции в младите си членове“, разкри Димитър Ганев.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          НИК 421 „Св. св. Кирил и Методий“ достигна Антарктическия континент

          Българският кораб „Св. св. Кирил и Методий“ за първи път стигна Антарктида.

          Илияна Йотова разговаря с германския президент Франк-Валтер Щайнмайер в Милано

          Йотова разгледа базата и условията, в които живеят спортистите по време на най-големия спортен форум на планетата

          Убитият Ивайло Иванов край „Петрохан“ е работил по делото за АЕЦ „Белене“

          Убитият край хижа „Петрохан“ Ивайло Валентинов Иванов е бил част от екипа, представлявал „Росатом“ в арбитражното дело срещу Националната електрическа компания в Женева
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions