Берое и Ботев (Пловдив) не излъчиха победител в Битката за Тракия, след като двата отбора завършиха при резултат 1:1 в мач от 21 кръг на efbet Лигата. Головете паднаха в края на двете полувремена, а двата отбора не създадоха много възможности пред вратите и поднесоха една постна продукция на феновете.
Равенството затвърди традицията от последните години, според която нито един от двата отбора не записва две поредни победи в рамките на един сезон. Припомняме, че през есента „канарчетата“ спечелиха с 2:1в Пловдив.
Берое имаше повече възможности за гол и в 43-ата минута откри резултата, когато бившият играч на „жълто-черните“ Джонатан Перейра наказа бившия си тим при разбъркване в наказателното поле.
През втората част имаше предимно далечни удари към двете врати. Малко преди края на мача гостите организираха атака, при която след пас с пета Реда Рабей се оказа на чиста позиция и прати топката точно в долния ляв ъгъл на вратата на Генади Ганев.
Освен попадението на Джонатан във вратата на бившия си тим, другият забележителен момент в срещата беше завръщането на Давиде Мариани в българския футбол. Бившият играч на Левски се появи в игра за Берое в 70-ата минута.
Спечелената точка позволи на Берое да събере актив от 29 пункта, с което заема седмо място, но с равен актив с Левски с петия Левски и шестия Славия. Ботев (Пловдив) остава трети с 36 точки, на четири пред Черно море и на девет зад ЦСКА.
