21 C
24.1 C

Триумф за Мартин в Гран при на Индонезия

Испанецът остави зад себе си Педро Акоста и Франческо Баная

Хорхе Мартин спечели състезанието от 15-тия кръг  в световния шампионат по мотоциклетизъм, клас MOTO GP. На пистата „Мандалика“ победителят бе безапелационен, като водеше колоната от старта до финала. Мартин измина дистанцията за 41:04.389 минути. Той записа трета победа за сезона и общо осма в кариерата.

На второ място се класира Педро Акоста. Той в един момент притисна водача, но в крайна сметка завърши с 1,4 секунди пасив. Последен на почетната стълбичка се качи Пеко Баная, който спечели вчерашния спринт. Италианецът дълго време се движеше шести, но проби напред, благодарение на изпреварване срещу Морбидели, отпадане на Бастианини и грешка на Бедзеки. Топ 12, вземайки точки, допълниха Франко Морбидели, Марко Бедзеки, Маверик Винялес, Фабио Куатараро, Брад Биндер, Йоан Зарко, Раул Фернандес, Такааки Накагами и Алекс Ринс.

С днешния триумф Хорхе Мартин увеличи аванса си в генералното класиране пред настоящия световен шампион Баная на 21 точки (366 срещи 341 пункта). Трети е Енеа Бастианини (291т.), а четвърти – Марк Маркес (288т.).