Григор Димитров започна с победа в Мелбърн

Българинът победи Андрю Харис от Австралия с 6-3, 6-3

пропускане
3 годиниСпортни 1 Боян Марков

Българският тенисист Григор Димитров започна с победа участието си на турнира от Мъжката тенис асоциация - ATP Murray River Open в Мелбърн.

29-годишният хасковлия победи Андрю Харис от Австралия с 6-3, 6-3. Представителят на домакините, който играеше с Wild Card, не затрудни особено българина.

Григор започна мача с възможност за пробив още в началото, но съперникът му удържа подаването си. Българинът все пак направи пробив в петия гейм за 3-2, но австралиецът веднага изравни резултата. Въпреки това Григор реализира брейк в седмия гейм и успя да вземе първия сет.

Във втория сет последва още един пробив в четвъртия гейм, а докрая Григор беше убедителен. Въпреки че Харис имаше възможност за пробив при последния сервис гейм на Димитров, българинът успя да удържи своето подаване, с което спечели мача.

Григор Димитров, който е поставен под номер 2 на турнира ще играе в следващия кръг срещу друг представител на домакините - Алексей Попирин, победил Томи Пол от САЩ с 6-4, 6-3.