Баварската машина сгази девети пореден съперник

Баварците с девета поредна победа

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Байерн Мюнхен направи нова крачка към осма поредна титла, разгромявайки Байер Леверкузен с 4:2 като гост в мач от 30-ия кръг на германската Бундеслига.

В отсъствието на контузената си звезда Кай Хаверц "аспирините" все пак откриха резултата още в деветата минута чрез Лукас Аларио, но постепенно Байерн напипа ритъма си и осъществи истинска наказателна акция.

Кингсли Коман изравни след подаване на Леон Горецка преди изтичането на час игра, а петнайсет минути по-късно германецът прати шампионите напред в резултата.

Точно преди паузата направилият груб пропуск секунди по-рано Серж Гнабри се реваншира и прехвърли излезлия напред Храдецки.

В средата на второто полувреме Роберт Левандовски ликвидира интригата с 30-ия си гол в първенството този сезон. В 89-ата минута Вирц оформи крайния резултат.

Така Байерн Мюнхен събра 70 точки на върха и води с десет на втория Борусия Дортмунд, който играе по-късно тази вечер. Байер Леверкузен е пети с 56 точки.