Франческо Баная взе победата в Гран при на Австрия в MotoGP

Следващото състезание от MotoGP е на 3 септември в Гран при на Каталуня

9 месецаМоторни 10 Симеон Кисьов

Италианецът Франческо Баная записа подиум номер 50 в кариерата си, след като спечели състезанието за Голямата награда на Австрия в MotoGP.

На пистата "Ред Бул Ринг" 26-годишният мотоциклетист на Дукати дублира първото си място от съботното спринтово състезание. Той потегли от първа позиция и в направените 28 обиколки не изпусна лидерската позиция нито за момент.

Баная регистрира петата си състезателна победа през сезона с време от 42:23.3150 минути и увеличи на 63 точки преднината си на върха в генералното класиране.

Втори, както и вчера, завърши южноафриканецът Брад Биндер с КТМ. Състезателят на тима на Ред Бул дълго време единствен успяваше да поддържа темпо, близко до това на победителя, но в крайна сметка остана на 5.191 секунди зад него.

Третата позиция зае италианецът Марко Бедзеки от състава на VR46. Бедзеки, който управлява мотор Дукати, пресече финалната линия на 7.708 секунди зад победителя. За място на подиума той успя да се пребори със сънародника си и съотборник Лука Марини, както и с испанеца Алекс Маркес (Дукати/Грезини), които приключиха четвърти и пети.

С победата си в Австрия Баная събра актив от 251 точки. Втори със 189 точки е испанецът Хорхе Мартин (Дукати/Прамак), който днес остана седми. На трета позиция е Марко Бедзеки със 183 точки.

Следващото състезание от MotoGP е на 3 септември в Гран при на Каталуня.