Франция продължи по шампионски

Световните шампиони отново вкараха четири гола, като спечелиха с 4:0 срещу Исландия и записаха втори успех в група H на евроквалификациите

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Франция зарадва феновете си с убедителна победа в първия си домакински мач за 2019 г. Световните шампиони отново вкараха четири гола, като спечелиха с 4:0 срещу Исландия и записаха втори успех в група H на евроквалификациите. Юмтити откри резултата в 12-ата минута, а през втората част се разписаха Жиру, Мбапе и Гризман.“Петлите” започнаха мача със самочувствие и в 12-ата минута поведоха. След центриране на Мбапе Юмтити отклони топката с глава и тя се озова в мрежата. Малко по-късно Жиру пропусна да удвои, а домакините имаха сериозно преимущество. Исландците не бяха прибрали прекалено дълбоко и на два пъти стигнаха до опасни ситуации в близост до Лорис. В единия случай защитата на Франция успя да се справи, а в другия ударът на Сигурдсон не бе достатъчно силен. Отборът на Дидие Дешан завърши силно първото полувреме с атаки към вратата на гостите, но преднината остана само един гол. Малко след почивката Лорис трябваше да се намесва след удар на Бярнасон. Франция отговори с бърза атака, но Мбапе бе затворен и не успя да намери съотборник в наказателното поле.
Превъзходството на домакините им позволяваше спокойно да търсят второ попадение. Удари на Павар и Гризман не намериха целта, но в 68-ата минута Оливие Жиру удвои аванса на “петлите”. След центриране на Павар вратарят на гостите се размина с топката и нападателят на Челси я насочи към опразнената мрежа.Това попадение позволи на французите да се забавляват до края на срещата, което доведе до нови два гола. Великолепен пас на Гризман изведе Мбапе, който успя да овладее, да напредне и да насочи топката във вратата. Звездата на ПСЖ върна жеста, като с пета изведе Гризман, който елегантно преодоля вратаря за 4:0.