17 C
16.2 C

Голово шоу в Надежда донесе първа победа за Септември

Футболистите на Николай Митов удариха Славия с 3:2

Септември (София) постигна първата си победа от началото на сезона, след като се наложи над Славия с 3:2 в двубой от изтегления 12-и кръг на efbet Лига. Домакините поведоха в резултата в 39-ата минута, когато Кристиян Стоянов сбърка, Витиньо центрира и Джордан Гутиерес вкара след удар от воле. Точно преди изтичането на час игра Борислав Рупанов се разписа отблизо с глава след центриране от корнер на Витиньо. В 69-ата минута септемврийци си върнаха двата гола аванс с втория гол на Рупанов, който се разписа с удар от границата на наказателното поле. Пет минути преди края на редовното време Виктор Генев вкара втори гол за „белите“, след като се разписа с глава след центриране на Галин Иванов от пряк свободен удар.

С този успех тимът на Николай Митов спечели първите си точки през шампионата, но остава на дъното в таблицата с 3 точки, докато Славия остава 11-и с 8 точки в актива си.