„Полша не планира да изпраща войници в Украйна, това е официалната позиция на правителството. Ние ще искаме да участваме по отношение на логистиката, обучението, подкрепата. Определено ще помогнем тук“,
това заяви полският заместник-министър на отбраната Цезари Томчик пред радио ТОК FM.
Изявлението идва ден след като пратеникът на САЩ по въпросите на Русия и Украйна Кийт Келог проведе разговори с полския президент Анджей Дуда във Варшава.
Междувременно на вчерашния 18 февруари в Рияд американски представители проведоха разговори с Русия за прекратяване на войната в Украйна, без участието на представители на Украйна, ЕС и Обединеното кралство.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп изрази предположение, че Украйна е могла да избегне войната, ако е сключила по-рано споразумение с Русия.
Томчик заяви, че разговорите по темата за евентуално по-голямо участие на американски войници в Полша „все още предстоят“.