Пожар от сухи треви и храсти бушува на няколко километра от село Искра, община Първомай, съобщиха от Областната управа в Пловдив пред БНТ.
Огънят е далеч от населеното място и към момента няма опасност за жителите, увериха властите. На терен работят три противопожарни екипа, но поради труднодостъпния пресечен терен, основната тежест на гасенето пада върху жива сила.
Призив за помощ
Областният управител на Пловдив отправи апел за набиране на доброволци, които да се включат в ръчното гасене на огъня.
„Утре сутринта ще бъде решителната фаза на битката с пожара и е от ключово значение да се включат възможно най-много хора,“ заяви ст. комисар Васил Димов, директор на РДПБЗН-Пловдив.
Организация на доброволците
- Сборен пункт: Центърът на село Искра
- Час на събиране: 7:00 ч. на 23 юли (вторник)
- Екипировка:
- Памучни дрехи
- Блузи с дълъг ръкав
- Дълги панталони
- Затворени обувки
- Препоръки: Доброволците е добре да си носят лопати и тупалки.
Пожарната служба координира действията на място и ще придвижва доброволците към зоната на пожара.
Апел
Всяка помощ е от значение. Присъединете се, за да защитим природата и да предотвратим по-сериозни щети, призовават от Областна управа – Пловдив.
