Search Suggestions
      понеделник, 09.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО
          14:09 Т. Стойчев: Мафиотската престъпност проникна до най-високите нива на властта13:51 Полицията с извънреден брифинг за случая „Петрохан“ (ОЧАКВАЙТЕ НА ЖИВО)13:51 Недялко Недялков пред Евроком за трагедията в Петрохан: Това е българският вариант на „Епстийн“, има политически чадър (видео)13:43 Тома Белев за случая „Петрохан“: Да приказваш за паравоенна групировка, когато става въпрос за 5 души и 1 дете, е малко странно13:04 Бащата на убитото дете от Петрохан съветван от години да си вземе сина от Калушев12:41 Руските служби: Задържаните за атентата срещу Алексеев признаха вината си12:00 Ива Митева с коментар за политическото си бъдеще и евентуален съюз с Румен Радев10:28 „Сега“: Районната прокуратура в Костинброд е разследвала хижа „Петрохан“, но е прекратила делото през декември 2025 г.10:26 Последна информация за Петрохан: Кемперът е бил оборудван с радиостанция и сателитна връзка

          Венецуела освободи 10 арестувани

          16 ноември 2024 | 20:34 260

          Най-малко 10 души, които бяха сред няколко хиляди арестувани при следизборните протести във Венецуела, бяха освободени в събота като част от широкомащабно преразглеждане на случаите, съобщиха две правозащитни групи.

          - Реклама -
            
            

          Десетимата са освободени „засега“ от три затвора в различни части на страната, каза Алфредо Ромеро, директор на неправителствената организация за правна помощ Foro Penal. Друга неправителствена организация – Коалиция за правата на човека – потвърди освобождаването на 10 задържани и добави, че процесът е в ход от рано сутринта.

          Над 2400 души бяха арестувани по време на безредиците, последвали преизбирането на президента Николас Мадуро през юли, което опозицията смята за измама. Само шепа страни, включително съюзничката Русия, признаха победата на Мадуро. Безредиците оставиха най-малко 28 убити и близо 200 души са ранени, според прокурорите.

          Сред задържаните са 164 непълнолетни, 69 от които остават зад решетките. Прокурорите обявиха в петък преразглеждането на 225 случая, след като Мадуро каза, че е необходима „поправка“ в случай, че бъдат установени процедурни грешки. „Всеки отговорен за престъпни действия… ще бъде наказан, всеки, който не е имал такава отговорност, ще бъде подложен на преглед“, каза главният прокурор Тарек Уилям Сааб. От прокуратурата също обещаха да продължат да разглеждат още случаи.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          След изборите: Такаичи предлага промени в конституцията на Япония

          Премиерът заяви също, че страната трябва да се откаже от част от досегашните строги фискални ограничения

          Една от най-малките държави в света купува ескадрила F-35

          Целта е постепенно да бъде заменен остаряващият флот от F-16

          Сблъсъци и напрежение в Сидни при визитата на израелския президент Исак Херцог

          Ситуацията се е изострила, когато шествието срещу визитата е прераснало в насилие
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions