EURO 2020: Италия продължи с непобедимата серия и изравни постижение на 82 години

Швейцария се надява да е от най-добрите 3-и отбори, за да продължи, а Турция отпадна от форума

3 годиниСпортни 4 Антоанета Начева

Отборът на Италия профължава непобедимата си серия, след като се наложи над Уелс с минималното 1:0 в последния мач от Група А на UEFA EURO 2020. „Скуадра адзура“ държа безапелационна доминация през целия двубой, независимо от скромната победа в мача. Селекционерът на италианския тим Роберто Манчини направи 8 промени в стартовия състав, но това излезе печеливш ход и в края на първата част и в края на първата част (38‘) Матео Песина изведе Италия напред в резултата. За капак тимът на Уелс бе принуден да изиграе оставащата част от срещата с човек по-малко, след като в 55-ата минута Ийтън Ампаду получи директен червен картон за грубото си влизане в краката на Федерико Бернардески.

Това е 11-а поредна суха мрежа и 1000 минути без и 30-и пореден мач без загуба за италианците, с което изравниха историческото постижение на момчетата на Виторио Поцо отпреди цели 82 години. Така Италия излиза от Група А с пълен актив от 9 точки след 3 победи и чака Украйна или Австрия на 1/8-финалите. Въпреки загубата, отборът на Уелс остава втори с 4 точки и също продължава напред в надпреварата.

Във втората среща за вечерта между Швейцария и Турция започна с гол още в 6-ата минута, когато Харис Сеферович прати топката в турската врата - 1:0 за Швейцария. Джердан Шакири бе другият герой за „часовникарите“ след като отбеляза в 26-ата мин. Турция успя да върне едно попадение чрез Ирхан Джан Кавенджи в 62-ата минута, но то се оказа недостатъчно за тима на Шенол Гюнеш. Играчът на Ливърпул беше безпогрешен и в 68-ата минута, оформяйки финалното 3:1.

За съжаление обаче победата не беше достатъчна на Швейцария за второто място в групата и отборът ще очаква да продължи в следващата фаза като се нареди сред най-добрите трети отбори. Турция пък остана на последното четвърто място в групата и отпадна от европейското първенство.