Интер надви Торино с 3:1

„Нерадзурите“ изпревариха Аталанта и се изравниха с Лацио

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Интер обърна у дома Торино с 3:1 в мач от 32-ия кръг на италианската Серия „А“ и излезе на втора позиция във временното класиране.

Андреа Белоти (17) изведе „биковете“ напред в резултата и те задържаха преднината си до края на първата част.

Скоро след почивката Ашли Йънг (48) изравни след асистенция на Лаутаро Мартинес. Диего Годин (51) пък направи обрата пълен след пас на Алексис Санчес, асистирал и на Лаутаро Мартинес (61) за крайното 3:1.

С тази победа ‚нераздурите“ събраха 68 точки и се изравниха по този показател с Лацио, но заради по-добрата си голова разлика вече са втори и на точка пред четвъртия Аталанта. Торино е 16-и с 34 точки и на 5 пред зоната на изпадащите.