Шахтьор (Донецк) изхвърли Волфсбург

Шахтьор наниза три гола в продължението

4 годиниФутбол 9 Симеон Кисьов

Шахтьор (Донецк) изхвърли германския Волфсбург на осминафиналите на Лига Европа, след като победи с 3:0 на реванша между двата тима. В първата среща украинците победиха с 2:1 и с общ резултат 5:1 продължават напред.

Двубоят до последните секунди на редовното време вървеше при резултат 0:0, но тогава се развихри бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораеш. Той наниза два гола, а един добави Соломон, като всичките попадения паднаха в рамките на четири минути.

Срещата бе изпъстрена с много положения и пред двете врати, като домакините бяха много по-активни и имаха много повече възможности за гол. Веднъж и гредата спаси Волфсбург.

От 68-ата минута нататък започна истинското шоу. Първо в рамките на 120 секунди двама играчи бяха изгонени. Първо Кочолава от домакините получи директен червен картон, а минута по-късно Брукс бе изгонен за втори жълт картон.

Мораеш и съотборниците му се развихриха в последните минути на двубоя. В 89-ата Додо намери бразилеца в наказателното поле, а той без да се бави изстреля топката в мрежата - 1:0. При следващата си атака Шахтьор вкара втори гол, а автор бе Соломон с хубав удар по земя.

След подновяването на играта Мораеш открадна топката от защитник и излезе сам срещу вратаря. Бразилецът го преодоля с хубав финт и оформи на празна врата крайното 3:0.

На четвъртфиналите Шахтьор ще се изправи срещу Базел или Айнтрахт Франкфурт. Швейцарският тим спечели първата среща с 3:0.