Search Suggestions
      събота, 07.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          ПАРИ ЩЕ ИМА И ЗА ЗЕМЕДЕЛИЕ

          27 ноември 2014 | 00:00 220

          Народното събрание прие на второ четене актуализацията на държавния бюджет, като според новия закон Държавен фонд Земеделие получава 70 млн. лв. 90% от средствата ще се използват за изплащане на националните доплащания за глава животно на животновъдите.

          - Реклама -
            
            

          Веднага след обнародването на Закона в Държавен вестник, средствата ще започнат да се изплащат – съответно по 140 лв. за говедо, 245 лв. за бивол и 28 лв. за овце и кози ще получат животновъдите като национални доплащания през декември. Останалите 10 млн. лв по бюджета на фонд Земеделие за заложени за държавни помощи за болестта син език и за минимална помощ за производителите на плодове и зеленчуци. С актуализацията на бюджета се отпускат и 16,4 млн. лв за Министерството на земеделието и храните. Средствата ще се използват за разплащане на сключени договори в частта на издръжката на Българската агенция по безопасност на храните – 5,4 млн. лв., Селскостопанската академия – 5 млн. лв., Изпълнителна агенция по горите – 4 млн. лв. и Изпълнителната агенция „Рибарство и аквакултури” – 2 млн. лева.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Божидар Божанов: Борисов почти призна за „бомбите“ с тока и харчи 1 млрд. евро предизборно

          Според Божанов политическите опоненти са планирали кризи, които да избухнат в ръцете на следващо управление, но планът им се е объркал. Той посочи конкретно ситуацията с енергетиката, където според него ГЕРБ са подготвяли почвата за социално напрежение.

          Скандал в София: „Столичен автотранспорт“ купува 18-годишни автобуси на 8 пъти завишена цена

          Сигналът за съмнителната сделка бе оповестен от Ставрев в ефира на „Дарик радио“, където той изрази силното си възмущение от параметрите на контракта

          Скандал с изпита за юристи: Министърът смени спешно комисията заради грешни въпроси

          Заповедта за смяна е подписана заради констатирани сериозни пропуски в работата на досегашния състав
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions