Search Suggestions
      неделя, 08.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Генчовска: България силно подкрепя строги санкции срещу Руската федерация и президента Путин

          25 февруари 2022 | 00:00 80

          Министърът на външните работи Теодора Генчовска участва днес в извънредно заседание на Съвет „Външни работи “ на ЕС в Брюксел. Единствена тема в дневния ред бе руската военна инвазия в Украйна. 
           
          „България силно подкрепя строги санкции в отговор на руската военна агресия срещу Украйна, в т.ч. санкции срещу Съвета по сигурност на Руската федерация и президента Путин. Суверенитетът, независимостта и териториалната цялост на Украйна в международно признатите й граници е факт, който не подлежи на преговори“, заяви българският първи дипломат. Тя призова за тясна координация по отношение на евакуацията от Украйна и информира колегите си за предприетите от България мерки в тази насока. 
           
          Съветът одобри правните актове за новия пакет от санкции срещу Руската федерация, в т.ч. банков сектор, високопоставени физически и юридически лица от Руската федерация, както и олигарси. Предвижда се приемане и на допълнителни ограничителни мерки по отношение на Беларус във връзка със съдействието на страната за руската военна агресия.
           
          Министрите обсъдиха оказването на допълнителна помощ за Украйна и подчертаха твърдата си подкрепа за Грузия и Република Молдова.
           

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Чилийски дипломат поема преговорите за глобален договор срещу пластмасовото замърсяване

          Чилийският дипломат Хулио Кордано ще се опита да деблокира преговорите, блокирани от дълбоки разногласия между държавите

          Хиляди протестираха в Берлин с искане за край на режима в Иран

          Демонстрации на иранската опозиция в изгнание събраха близо 12 000 души при Бранденбургската врата

          Шведският военен лидер: Европа се нуждае от собствен ядрен възпиращ фактор

          Микаел Класон предупреди, че изтичането на договора START увеличава глобалната несигурност
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions