Search Suggestions
      неделя, 08.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Токът за бизнеса скача с 8% от утре

          7 юни 2022 | 00:00 220

          Токът за бизнеса у нас утре ще бъде с 8,66 процента по-скъп в сравнение с цената му с ден на доставка за днес, предава БТА.

          - Реклама -
            
            

          При средна цена от 436,55 лева (без ДДС) за мегаватчас е търгувана електроенергията на Българската независима енергийна борса (БНЕБ), сочат данните от търговията в пазарен сегмент „Ден напред“ след затварянето на борсата. Сделките са на база утрешен ден на доставка (8 юни). Енергийната борса закри вчера при средна цена от 401,75 лв. за мегаватчас. 

          Средната цена на пиковата енергия (9:00-20:00 часа) e 479,87 лв. за мегаватчас. Извънпиковата енергия (1:00-8:00 ч.; 21:00-24:00 ч.) е изтъргувана при средно 393,23 лв. за мегаватчас.

          Най-ниската цена в рамките на днешната сесия, при утрешен ден на доставка, е 318,72 лв. за мегаватчас, достигната за периода 3:00-4:00 ч., а най-високата е 515,77 лева за мегаватчас – за 20:00-21:00 часа. Данните от БНЕБ показват, че са продадени общо 87 412,40 мегаватчаса електроенергия.

          В пазарния сегмент „В рамките на деня“ за днес, 7 юни, БНЕБ отчита до момента общ изтъргуван обем от 2459,5 мегаватчаса. Към 14:05 часа среднопретеглената дневна цена е 411,14 лева (без ДДС) за мегаватчас.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Основна версия: Калушев предварителнио планирал трагедията за петимата, идентифицирал се е с Ботев

          Издирваният и открит днес Ивайло Калушев вероятно е планирал трагедията и фаталния край на петимата души, сред които и 15-годишно момче. Това е основната версия, върху която работят разследващите.

          Леон от „Петрохан“ се оказа син на простреляния дисидент Симон Варсано

          Момчето Леон, за което неговите баба и дядо търсят помощ от Агенцията за закрила на детето във връзка със случая в бившата хижа „Петрохан“, се оказва син на известния дисидент Симон Варсано, прострелян от тогавашната Народна милиция през 1989 г.

          Трагичен край на издирването: Калушев, Златков и 15-годишно момче открити мъртви край Враца

          Издирваните Ивайло Калушев, Николай Златков и 15-годишно момче са били открити при акция на МВР в района над Враца.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions