Search Suggestions
      четвъртък, 05.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Тръмп пред съда по делото за измама: „Това е политическа война“

          8 ноември 2023 | 00:00 170

          Бившият президент на САЩ Доналд Тръмп бе изслушан в съд в Ню Йорк по делото срещу него за измама при оценката на активите му, предаде Ройтерс.

          - Реклама -
            
            

          Обвинението срещу Тръмп е, че той умишлено е раздул цената на притежавани от него имоти с цел финансово облагодетелстване, като то се базира на оценка, направена по искане на щатската прокуратура в Ню Йорк. В съдебната зала бившият президент се защити, заявявайки, че съдържащите се в иска оценки на имотите му са неточни.

          „Имотите не са били съществена част в процеса на вземане на решение от банката и възнамеряваме да го обясним в хода на делото, това е безумно дело“, каза Тръмп в отговорите си, докато беше разпитван от щатския прокурор Кевин Уолъс, пише „Труд“.

          Съдия Артър Енгорън вече постанови, че оценките са били манипулирани.

          Тръмп, който определя делото като политически „лов на вещици“, вчера разкритикува в социалните мрежи Енгорън и главния прокурор на Ню Йорк Летиша Джеймс, а в съдебната зала заяви, че целта на този процес е да се попречи на кандидатурата му президентските избори през 2024 година.

          „Това е политическа война,“, каза той на влизане в залата. От свидетелската скамейка Тръмп обвини съдебните власти, че откакто е спечелил президентските избори през 2016 г., те безпочвено са поставили бизнеса му под наблюдение с лупа. „Убеден съм, че съдията ще отсъди против мен, защото той винаги отсъжда против мен“, каза републиканецът.

          За разлика от другите четири дела срещу фаворита за президентската номинация на републиканците за изборите догодина, това не крие опасност за него да влезе в затвора в момент, когато се опитва да се върне в Белия дом, подчертава Ройтерс.

          Снимка: БГНЕС

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Съмнения около чиповете на Nvidia: OpenAI пренарежда плановете си за AI инфраструктурата

          Мегасделката за 100 млрд. долара изглежда се свива, докато инвеститорите започват да се колебаят заради растящите разходи и неясната възвръщаемост в сектора.

          Администрацията на Тръмп поиска призовка към Nike за предполагаема дискриминация срещу бели служители

          Американската комисия по равни възможности при заетостта твърди, че спортният гигант не е предоставил пълната изискана информация по разследване на практиките си за наемане и повишение.

          Ердоган и Сиси задълбочават партньорството между Турция и Египет и координацията по кризите в региона

          След близо десетилетие на отчуждение Кайро и Анкара демонстрират сближаване, общи позиции за Газа, Судан и Иран и рекорден ръст на двустранната търговия.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions