19 C
20.3 C

Добруджа разби Несебър с 6:1

Гол след гол в мач от Втора лига

Добруджа постигна най-убедителната си победа от началото на сезона във Втора лига – 6:1 над Несебър в мач от 4-ия кръг. След успеха тимът на Атанас Атанасов-Орела се изкачи на трето място във временното класиране с 8 точки, докато гостите от морето са чак на 19-ата позиция с 3 т.

На стадион „Дружба“ домакините постигнаха втора изразителна победа, след като в миналия си мач у дома победиха дубъла на ЦСКА с 4:0.

Срещу Несебър първият гол реализира Лукас Кардозо още в 5-ата минута. Девет минути след това Андриан Димитров покачи на 2:0, като почивката дойде при този резултат.

През второто полувреме зрителите се насладиха на голово шоу. В 47-ата минута гостите намалиха чрез Никола Гелин – 2:1.

Домакините обаче нанизаха още четири попадения. Петър Георгиев се разписа два пъти – в 55-ата и 60-ата минути, а още два гола добави резервата Джорджио Димитров, който вкара в 71-ата и 84-ата минути – 6:1.