неделя, 20.10.24

С двубоя ЦСКА 1948 – Арда приключва осмият кръг в Първа лига

С двубоя ЦСКА 1948 – Арда приключва осмият кръг в Първа лига в понеделник. Началният час на двубоя е 18,00.

В последните 10 мача на „червените“ във всички турнири, тимът записа победи в 4 от срещите, 3 от тях завършиха наравно и загуби 3. Статистиката за Арда в последните им 10 срещи от всички надпревари показва победи 4, равенства 3 и загуби 3.

Отне време ЦСКА 1948 отново да започна да играе добър футбол, като за това своето влияние има и Валентин Илиев, който наскоро се завърна като старши-треньор на тима. „Червените“ загубиха само от Лудогорец в последните си пет мача и най-накрая успяха да запишат победа през 2024 година. Това се случи при предишното домакинство на Локомотив София. Миналата неделя ЦСКА 1948 изигра доста силно първо полувреме срещу Локомотив в Пловдив и макар ролите през втората част да бяха разменени, то равенството 1:1 бе напълно закономерно.

Резултатите за Арда през новата година не са много по-добри от тези на противника. Да, „Великаните“ имат с победа (2) в повече за този период, но пък и допуснаха цели шест загуби в тези две срещи. В предишните два кръга Арда игра с лидерите в подреждането Лудогорец и ЦСКА-София и очаквано загуби. Миналата седмица тимът имаше аванс от 2:1 срещу „Армейците“, но в рамките на минути през втората част допусна обрат и загуба с 2:3.