Search Suggestions
      събота, 07.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Хиляди фенове на концерта на „Фондацията“, посветен в памет на рок-легендата Кирил Маричков

          30 октомври 2024 | 22:17 1010

          Хиляди фенове изпълниха зала 1 на НДК на концерта на една от супергрупите на България – „Фондацията“, посветен в памет на рок-легендата Кирил Маричков, който днес щеше да навърши 80 години, предаде репортерите.

          - Реклама -
            
            

          „Днес това си говорихме точно, че ще бъде един – от една страна, тъжен концерт, а, от друга страна, в крайна сметка животът продължава. Ние се наслаждаваме на хубавата музика и си спомняме за хубавите моменти, за миналото“, каза пред медиите Николай, който дойде на концерта на „Фондацията“. Той заяви, че му е трудно да посочи само една любима песен, изпълнявана Кирил Маричков, защото като цяло неговото творчество му е любимо.

          Николай определи творчеството на Кирил Маричков като музика, която е качествена, стойностна, има текст, има живот и остава във времето.

          Яна Върбанова сподели с медиите, че песните на „Фондацията“ и Кирил Маричков означават много за нея и ѝ носят много спомени.

          На влизане в НДК една двойка разказа, че музиката на Кирил Маричков ги е събрала и подчерта, че за тях тя е всичко. „Целият ни живот“, категорични бяха мъжът и жената, които тази вечер обещаха да бъдат щастливи и да мислят за Кирил Маричков.

          „Израснала съм с тяхното творчество, понеже баща ми е голям техен фен и все още. Сега ще присъстваме на нещо знаменито, за жалост, без Кирил Маричков“, сподели и Ренета.

          На въпроса има ли любими песни на „Фондацията“ и Кирил Маричков, тя отговори: „Всичките са ми любими. Не мога да кажа само една.“

          Сред стотиците рок фенове на концерта дойде и Димитър Рътков. „Дойдох да почета Кирчо Маричков тази вечер, личен мой приятел. Лека му пръст! Кирчо, където и да си, бъди с нас! Благодарим за това, което ни остави и ще продължаваме да пеем песните ти“, каза той пред репортерите и сподели, че „Щурецът“ го е вдъхновил да създаде преди повече от три десетилетия русенската рок група „Резонанс“.

          На въпроса какво означават за него песните на Кирил Маричков, Рътков заяви: „Това е всичко! Това е най-великата музика, правена някога не само в България, а и в света и като рок музикант ви го заявявам най-отговорно.“

          А любимите му песни са „ХХ век“, „Среща“, „Две следи“ и „Клетва“, като последните три групата му изпълнява на всеки един свой концерт. Следващата година „Резонанс“ навършва 35 години, които ще посвети на Кирил Маричков с концерти в цялата страна.

          Публиката посрещна с бурни аплодисменти членовете на „Фондацията“ Добрин Векилов – Дони, Иван Лечев, Славчо Николов и Венко Поромански, които излязоха на сцената, но и с тъга, заради липсата на Кирил Маричков, който днес празнува своя небесен рожден ден. Заедно с група „Фондацията“ на сцената бе и Оркестърът на Пловдивската опера, а феновете на българската рок музика пяха заедно с музикантите едни от най-големите хитове в памет на рок-легендата на България Кирил Маричков.

          Тази вечер за първи път ще бъде връчена и новоучредената награда „Кирил Маричков“.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Божидар Божанов: Борисов почти призна за „бомбите“ с тока и харчи 1 млрд. евро предизборно

          Според Божанов политическите опоненти са планирали кризи, които да избухнат в ръцете на следващо управление, но планът им се е объркал. Той посочи конкретно ситуацията с енергетиката, където според него ГЕРБ са подготвяли почвата за социално напрежение.

          Скандал в София: „Столичен автотранспорт“ купува 18-годишни автобуси на 8 пъти завишена цена

          Сигналът за съмнителната сделка бе оповестен от Ставрев в ефира на „Дарик радио“, където той изрази силното си възмущение от параметрите на контракта

          Скандал с изпита за юристи: Министърът смени спешно комисията заради грешни въпроси

          Заповедта за смяна е подписана заради констатирани сериозни пропуски в работата на досегашния състав
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions