Search Suggestions
      понеделник, 09.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          „Next one, please!“ – Недялко Недялков осмя срещата на Желязков и Джей Ди Ванс

          12 февруари 2025 | 10:08 3532

          Журналистът и издател Недялко Недялков публикува саркастичен коментар относно кратката среща между българския премиер Росен Желязков и вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс на форум в Париж. Според Недялков, срещата е била мимолетна и по-скоро протоколна, отколкото стратегическа, но въпреки това е била широко отразена от правителствените медии с гръмки заглавия.

          Според него, срещата е продължила между 7 и 12 секунди и се е състояла по време на кафе паузата, пред тоалетните, като я сравнява с друга подобна среща – тази на Кирил Петков с президента Джо Байдън, която също беше изтъкната като дипломатически успех, въпреки че е продължила едва 8 секунди.

          В типичния си стил, Недялков предлага и хумористична възстановка на разговора между Желязков и Ванс, като представя диалог в стил:
          – Здраве желаем, г-н вицепрезидент, аз съм министър-председателят на България!
          – Драго ми е.
          – Задълбочаването на стратегическото партньорство между САЩ и България е от първостепенна важност за нашето ново правителство.
          – Да, добре, следващият!

          Каква радост евроатлантическа цари: най-после успяха да се отъркат в един от новите господари и да се снимат с…

          Posted by Недялко Недялков on Tuesday, February 11, 2025

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Калушев застрелял младежа и детето, след това се самоубил

          Ивайло Калушев хладнокръвно е натиснал спусъка и е убил 23-годиишния Николай Златков и 15-годишния тийнейджър Александър Макулев.

          Лияна Панделиева: Името „Национална агенция“ за НПО не е случайно внушение, а сериозен институционален проблем

          Журналистката постави въпроси за меморандум на екоминистъра Борислав Сандов, реакциите в ПП–ДБ и ролята на Агенцията по вписванията

          Демерджиев: Шестима загинали, а държавата отсъства в трагедията „Петрохан“

          Бившият шеф на МВР Иван Демерджиев изрази позиция относно намерените три тела в кемпер над Враца.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions