15 C
16.8 C

Лудогорец би лесно Локо (Сф)

Мъките на "железничарите" в Разград продължават

Лудогорец победи Локомотив (Сф) с 2:0 в мач от 9-ия кръг и вече има аванс на върха в Първа лига.

„Орлите“ имат 22 точки (и мач по-малко), преследвачът Левски е с 19 т.

Третият пореден успех на тима отново е с чиста мрежа.

Локомотив (Сф) пък с нищо не затрудни шампионите. „Червено-черните“ не са вкарвали гол в Разград от 2015 година. Тимът на Иван Колев навлезе в серия от пет мача без победа. „Червено-черните“ са на 11-та позиция в таблицата.

С началния съдийски сигнал Лудогорец започна да атакува. Резултатът можеше да бъде открит след по-малко от 120 секунди игра, когато Делев центрира от свободен удар, а в опита си да избие, Бруно Франко затрудни максимално Любенов. В крайна сметка вратарят отрази в корнер.

В 33-ата минута Лудогорец успя да открие резултата след голям гаф на отбраната и Александър Любенов. В опит да избие топката, стражът се сблъска със Стефан Ламбезе. Топката отскочи към Делев, който, останал сам срещу празната врата, направи най-лесното – вкара голза 1:0.

Хаосът в играта на гостите продължи и само гредата и рпопуските на играчите в зелено ги спасиха от ново попадение.

Все пак то не закъсня. В 59-ата минута резервата Рик Джонатан центрира към наказателното поле, а Руан Крус надскочи защитата и с глава направи резултата 2:0.

В 69-ата пък друга резерва на домакините – Сон, проби отдясно и стреля, а топката се отби от гредата.

До края на мача се започниха само два опасни далечни удара на Иван Йорданов към вратата на Любенов.