Ръководството на Спартак Варна излезе с официална информация по въпроса с лиценза на представителния отбор. „Соколите“ отчетоха, че са събрали над 300 000 лв, но амбициите са за 1 милион лева от кампанията.
В допълнение варненският клуб поиска помощ от Бойко Борисов заради казус с отпуснатите пари от Общината за дълговете към НАП.
„Днес внесохме всички документи, изискани от лицензионната комисия към БФС. Благодарим още веднъж на всички привърженици, футболни хора и деятели от цялата страна, които се включиха в кампанията, с която набрахме над 300 000 лв. към този момент. Тя продължава с пълни сили и сме мотивирани да съберем цялата сума от 1 000 000 лв.!
Очакваме до дни решението на лицензионната комисия на БФС.
За съжаление, един от най-големите проблеми е задължението към НАП, за което има гласувани средства от Общински съвет Варна. Макар и гласувани преди месец, средствата не са постъпили към клуба, защото изпълняващият длъжността кмет е отправил запитване към Министерство на финансите и отказва да го изпълни, преди да получи становище от там.
Така от един месец сме в ситуация, в която решение има, но изпълнение няма. И тук е моментът да се обърнем към г-жа Теменужка Петкова и г-н Бойко Борисов, като лидер на партията, от която е и министърът на финансите, да съдействат по нашия казус.
Спартак Варна е клуб със 107 годишна история, история и много вярна фенска маса, която се доказва в тази кампания! Тя доказа, че фенове и деятели от всички клубове искат той да продължи да бъде в елита на българския футбол!
Искрено вярваме, че ще бъде намерена политическата воля да бъде помогнато на нашия клуб, който да успее в най-кратки срокове да получи гласуваната от общински съвет Варна подкрепа, с което да спаси лиценза си! Не бива спортни клубове да стават жертви, заради политически мотиви“, написаха от „Коритото“ в социалните мрежи.

И после ще ми обясняват, че разпределяли парите принципно и че задържането на кмета не е политическа акция. Продължават да притискат варненци, разчитайки на продажни душици.
Срам!
Искат го за център вентил, зад вратата!
Спартакусите са прости момчета, но става..
Парите не са на вашия Бойко!
АКО беше неговата ПОДЛОГА ПОРТНИХ,можеше и да помогне.
Бойко е бита карта
Станимир Николов
Ще чака нареждане от Пеевски
Angel Zanmfirov През далечната 2015 г го разбрах това и се отказах от герб
Станимир Николов бита,ама помогна на Спартак Варна, само часове след поисканата подкрепа,общината се задейства 😉
Е да,ама той кмета не е от ГЕРБ…
Парите от Барселона ли? Щото другите са си наши.
Жалки плебеи
Kristian Georgiev затова им викат плебеи, че са просяци,
Боко да краде народни средства.