Манчестър Юнайтед се издъни срещу Кристъл Палас

Съперникът на Юнайтед за мястото в турнира Уест Хем не успя да се справи при гостуването си на Брайтън и загуби с 1:3

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Манчестър Юнайтед загуби с 0:1 гостуването си на Кристъл Палас, но все пак ще играе в Лига Европа през следващия сезон. Съперникът на Юнайтед за мястото в турнира Уест Хем не успя да се справи при гостуването си на Брайтън и загуби с 1:3.

Това поражение на „чуковете“ остави „червените дяволи“ на шестата позиция, а тимът на Дейвид Мойс завършва седми и ще играе в Лигата на конференциите.

Манчестър Юнайтед започна по-активно двубоя, като Бруно Фернадеш на два пъти стреля към вратата на Гуаита, но ударите му бяха блокирани.

Първата по-добра възможност за Палас бе в 28-ата минута, когато Заха стреля мощно от границата на наказателното поле, но Де Хеа се справи брилянто и спаси.

Кристъл Палас все пак нанесе удар по амбициите на Юнайтед в 37-ата минута, когато Уилфред Заха не остави никакъв шанс на Давид де Хеа с изстрел в левия ъгъл за 1:0.

В началото на втората част „червените дяволи“ имаха претенции за дузпа, след като Ханибал Мейбри падна в наказателното поле, но реферът бе категоричен играта да продължи.

В 60-ата минута Конър Галахър получи подаване на границата на наказателното поле, но прати топката покрай вратата. В ответната атака на Юнайтед Мейбри стреля под гредата, но Гуаита показа завиден рефлекс и опази мрежата си „суха“.

Четвърт час преди края на двубоя Мактоминей стреля с глава след центриране от ъглов удар, но стражът на домакините се справи.

Въпреки загубата Юнайтед ще играе във втория по сила европейски клубен турнир, тъй като Уест Хем загуби от Брайтън с 1:3. "Чуковете" откриха в 40-ата минута с гол на Михаел Антонио, но Брайтън направи пълен обрат през втората част. В 50-ата минута Йоел Фелтман изравни резултата, а края на мача паднаха още два гола. В 80-ата минута Паскал Грос изведе "чайките" напред, а в добавеното време Дани Уелбек оформи крайното 3:1.