Наоми Осака спечели Australian Open

Японката с четвърти трофей от Големия шлем

пропускане
3 годиниСпортни 6 Боян Марков

Японката Наоми Осака спечели Australian Open 2021. На финала световната номер 3 победи американката Дженифър Брейди с 6-4, 6-3. За Брейди това бе първи финал от на турнирите от Големия шлем.

Двете тенисиски си размениха по един пробив в първия сет, като при 4-4 американката пропусна възможност за пробив. В десетия гейм на първата част японката нанесе решителен удар и излезе напред в резултата.

Във втората част Осака бе убедителна, като победе с 4-0. Брейди върна единия пробив, но японката бе убедителна на свой сервис и с гейм на нула успя да се поздрави с титлата в Мелбърн.

Това е четвърти трофей на турнирите от Големия шлем за Наоми Осака. От понеделник тя ще бъде номер 2 в света, докато Брейди ще бъде 13-та.

В неделя ще се играе финалът при мъжете между Новак Джокович и Даниил Медведев. Мачът за титлата ще започне в 10:30 часа българско време.