Северна Македония с историческа победа над Германия в Дуисбург

Горан Пандев и Елиф Елмас отбелязаха попаденията за успеха с 2-1

пропускане
3 годиниСпортни 2 Боян Марков

Сензационна победа постигна националният отбор по футбол на Северна Македония. Западната ни съседка, която през ноември миналата година се класира на Европейското първенство, записа успех не срещу кого да е, а срещу бившия световен шампион Германия. Още по-голяма е значимостта на триумфа, тъй като квалификационният двубой за Световното в Катар догодина, бе игран в Дуисбург.

Горан Пандев откри резултата в последните секунди на първото полувреме след опасна контраатака за гостите, въпреки натиска на немците.

През втората част бе отсъдена дузпа на Германия за нарушение в наказателното поле, която Илкай Гюндоган реализира. По-късно стопроцентов наказателен удар не бе свирен в полза на македонците, след игра с ръка на Емре Чан в наказателното поле.

Нападателят Тимо Вернер изпусна златен шанс за Бундестима да излезе напред в резултата, разминавайки се с топката, след като получи пас в близост до вратаря на гостите.

Така дойде 85-та минута, когато халфът на Наполи Елиф Елмас реализира гол, оказал се победен за тима на Северна Македония.

По този начин след три кръга в квалификационната група J, Армения е на първо място с три победи. Арменците снощи победиха Румъния с 3-2 в Ереван. Северна Македония и Германия имат по две победи, докато Румъния и Исландия са с по една.

Само отборът, завършил на първо място в групата, се класира за Световното в Катар догодина. Завършилият на второ място ще играе плейоф.