Search Suggestions
      събота, 07.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          СНЯГ И ВЯТЪР СКОВАХА ЯПОНИЯ

          17 декември 2014 | 00:00 140

          Заради нестихващите снеговалежи в Япония са загинали двама души. Най-тежко е положението на остров Хокайдо, където има опасност от наводнения и са евакуирани 142 човека. Над 1500 души са получили предупреждение да напуснат домовете си.
          Една от жертвите е 52 годишен мъж. Неговият крак е бил счупен след подхлъзване на заледена асфалтова настилка. Поривите на вятъра, които са достигали 144 километра в час, са го издухали от покрива на сградата, на която се е намирал.
          На северния остров Хокайдо са отменени повече от 320 полета, спряно е и движението на повече от 300 влака. Местните власти отмениха занятията в хиляди училища. Обилен сняг има в цяла Япония, като на места снежна покривка достига 80 сантиметра. Поривите на вятъра достигат до 35-40 метра в секунда, без ток все още са почти 3 хиляди домакинства.
          Силните снеговалежи предизвикаха спиране на тока на над 5000 домакинства на японския остров Хокайдо. Според официални данни спирането на тока е засегнало 19 селища, най-вече в източната част на острова. Заради снега е забавено и движението на високоскоростните влакове Шинкансен в североизточната част на остров Хоншу, където в крайбрежните префектури снежната покривка достига 70-80 сантиметра.
          Припомняме, че на 6 декември снежната виелица взе 6 жертви. На тази дата снежната покривка достигаше 120 сантиметра.

          - Реклама -
            
            

           

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          САЩ одобриха военна сделка с Украйна за 185 млн. долара за поддръжка на техника

          Решението на Вашингтон идва в отговор на директно искане от страна на Киев за оказване на материално-техническа подкрепа.

          Лукойл преговаря с 2 компании за продажба на активите си

          Руският енергиен гигант "Лукойл" води активни преговори с поне още две компании за продажбата на своите чуждестранни активи.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions