Алейш Еспаргаро с драматичен успех на "Силвърстоун" в MotoGP

Испанският пилот стартира състезанието на легендарната писта "Силвърстоун" от 12-та позиция и успя да стигне до победата в последната обиколка

9 месецаМоторни 7 Симеон Кисьов

Пилотът на "Априля" - Алейш Еспаргаро, постигна страхотна победа в Гран при на Великобритания в MotoGP. Испанският пилот стартира състезанието на легендарната писта "Силвърстоун" от 12-та позиция и успя да стигне до победата в последната обиколка.

Франческо Баная, който е лидер в генералното класиране, водеше в същинското състезание на "Силвърстоун", след като стартира от четвъртото място, но поведе колоната още във втората обиколка. Еспаргаро успя да го настигне, а в средата на последната обикола направи изпреварване, след като излезе по-добре от един от завоите.

Франческо Баная опита да реагира, но Еспергаро задържа победата, която беше негова втора в MotoGP, а трети в Гран при на Великобритания завърши Брад Биндър.

Баная остава лидер в генералното класиране при пилотите, втори е Хорхе Мартин, който днес завърши шести, а трети е италианецът Марко Бецеки с "Дукати", който остана втори във вчерашния спринт на "Силвърстоун".