Автогол в добавеното време спаси ПСЖ

Парижани измъкнаха точка при визитата на Сент Етиен

ПСЖ се добра трудно до 1:1 при визитата си на Сент Етиен в среща от 32-ия кръг на френската Лига 1. Голмайсторът на парижани Единсон Кавани бе оставен резерва и се появи в игра едва в 68-ата минута на мястото на Хавиер Пасторе.
Домакините поведоха с гол на Реми Кабела (17) след асистенция на Жонатан Бамба. Същият този Кабела пропусна дузпа в 31-ата минута.
Задачата на „зелените” все пак се улесни още повече в 41-ата минута, когато защитникът Преснел Кимпембе си изкара втори жълт картон и парижани трябваше да доиграват мача в намален състав.
След почивката настъпи отпускане в редиците на домакините, които се надяваха да нанесат трета загуба на съперника за сезона. Това обаче не се случи, след като във втората минута от добавеното време Матийо Дебюши си вкара автогол и оформи крайния резултат.
Със спечелената точка ПСЖ остава твърдо на върха с 84. Сент Етиен продължава да е девети с 43 точки преди останалите срещи от кръга.