Байерн надви Аугсбург с 3:0

Баварците разбиха Аугсбург в регионален двубой

Байерн победи Аугсбург с  3:0 в баварския сблъсък от 12-ия кръг на германската Бундеслига и увеличи до 6 точки аванса си на върха във временното класиране.
Футболистите на Юп Хайнкес доминираха през целия мач, а гостите нито веднъж не застрашиха сериозно вратата, пазена от Свен Улрай.
Чилийският халф Артуро Видал (31) вкара първия гол в срещата след разбъркване на в наказателното поле на швабите от Бавария и асистенция на Никлас Зюле.
Голмайсторът Роберт Левандовски (38) пък удвои преднина на домакините след пас на Видал още пред почивката. Малко след нея отново Левандовски (49) бе точен за 3:0, този път след подаване на Йошуа Кимих.
До края на мача грандът от Мюнхен търсеше и четвърто попадение, но до нови голове така и не се стигна в нито една от двете врати.
След успеха си Байерн събра 29 точки и има преднина от 6 на върха пред РБ Лайпциг, завършил 2:2 при визитата си на Байер (Леверкузен). Аугсбург е десети с 16 точки.