Фиорентина удари Дженоа и се изравни с лидерите

Дженоа пък заема незавидното 14-то място, с едва 3 пункта в актива си

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Отборът на Фиорентина победи Дженоа с 2:1 като гост. Срещата бе от четвъртия кръг на италианската Серия А.

Гостите от Флоренция бяха много по-добрият отбор и заслужено се поздравиха с 3-те точки. "Виолетовите" не успяха да се разпишат през първото полувреме, но през втората част го направиха на два пъти.

Точно един час след началото на мача - Рикардо Сапонара изведе Фиорентина напред в резултата. Две минути преди изтичането на редовното време се разписа и Джанлука Бонавентура и на практика реши изхода от двубоя. Дълбоко в добавеното време, домакините върнаха едно попадение от дузпа, а негов автор стана Доменико Крисчито.

С победата "виолетовите" събраха 9 точки в актива си и се изравниха с лидерите в Серия А. Дженоа пък заема незавидното 14-то място, с едва 3 пункта в актива си.