Search Suggestions
      събота, 21.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          ЕС и НАТО с реакции на атаката срещу Шиндзо Абе

          8 юли 2022 | 00:00 70

          „Шокиран съм и съм натъжен от отвратителната атака“ срещу бившия японски премиер Шиндзо Абе, който е „истински приятел, пламенен защитник на мултилатерализма и на демократичните ценности“, заяви днес председателят на Европейския съвет Шарл Мишел, предаде Франс прес, цитирани от БТА.

          - Реклама -
            
            

          „Европейският съюз е с народа на Япония и с (премиера) Фумио Кишида в тези трудни времена“, написа Мишел в Туитър.

          „Скъпи Шиндзо, бъдете силен! Нашите мисли и молитви са с Вашето семейство и с японския народ“, заяви в Туитър председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен.

          „Дълбоко съм шокиран“ от нападението срещу Шиндзо Абе, заяви в Туитър генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг.

          Столтенберг увери, че НАТО е с японците и с тяхното правителство.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          САЩ и Иран на ръба: Военни кораби, учения и предупреждения за удар

          Дипломатът Любомир Кючуков: „Има всички симптоми за подготовка на военна операция“

          Тръмп обяви нови глобални мита от 10% след решението на Върховния съд

          Въпреки блокирането на съществена част от икономическата му програма, президентът подчерта, че ще бъдат задействани алтернативни механизми

          Кирил Веселински: Американски самолети са на летище София, готвят се удари срещу Иран

          Депутатът от ПП МЕЧ Кирил Веселински определи предстоящото затваряне на летище София през нощта на 23 и 24 февруари като „ужасяваща новина“.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions