Search Suggestions
      No menu items!
      събота, 14.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Кристиан Вигенин: Нужна ни е гъвкавост при преговорите с доставчици на природен газ

          3 септември 2022 | 00:00 160

          Ние винаги сме казвали, че за България е важно да има сигурни доставки на минимална цена. Виждаме, че към момента нямаме достатъчно адекватна алтернатива освен да се обърнем отново към „Газпром“. Важно е да имаме възможност за повече гъвкавост и възможности за преговори с различни доставчици – това е диверсификацията. Според този въпрос за газовите доставки за България трябва да бъде изваден от идеологизирането и да погледнем към конкретните нужди на хората“.

          - Реклама -
            
            

          Това заяви зам.-председателят на БСП и водач на листите на партията в 16 МИР Пловдив-град и 31 МИР Ямбол Кристиан Вигенин в ефира на радио „Дарик“.

          Темата е гарантирането на количествата газ необходим за хората и бизнеса. Министърът на икономиката и индустрията съвместно с бизнеса поиска тези разговори с „Газпром“ да бъдат възобновени. Ние категорично настояваме за нормализиране на дипломатическите отношения с Руската федерация и поддържане на диалог с тях“, обобщи Вигенин позицията на левицата за газовите доставки.

           

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Отбелязваме първата Голяма Задушница за годината

          Вярващите извършват помен за душите на своите починали близки. Според църковния канон това е един от трите дни в годината, специално определени за почитане на отишлите си от този свят.

          Първото слънчево затъмнение за годината ще премине над Антарктида

          Затъмнението ще бъде най-видимо на южния континент. „За пингвините там ще има страхотно шоу“, отбеляза Джо Лама от обсерваторията „Лоуел“.

          Ивайло Мирчев: Изборът на Андрей Гюров предотврати служебен премиер на Пеевски

          Той определи Гюров като доказан и независим. Мирчев отрече да е имало предварителна договорка с Румен Радев или с президента Илияна Йотова относно номинацията за поста.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions