Search Suggestions
      петък, 06.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Джамбазки: Българската власт не предприема нищо за защита на българите в Македония

          21 януари 2023 | 00:00 120

          „Вие оказахте огромен натиск върху България да позволи на нереформираната Северна Македония да преговаря за членство в Европейския съюз. Говорехте ни за европейските ценности, дори президентът Макрон даде своето предложение и България се съгласи. Ето го и резултата. Половин година по-късно българин от Македония е в болница след опит за убийство. Трябва ли някой да бъде убит, за да реагира Европейският съюз? Ще вземете ли отношение след тази цинична атака?” Това написа евродепутатът Ангел Джамбазки по повод побоя над Пендиков до председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен. 

          - Реклама -
            
            

          “Пряко виновни за това нападение са извършителите и техните подбудители от сърбоболшевишката пропаганда в Скопие. Но косвено виновни са националните предатели от „коалицията Макрон” в София – „Продължаваме промяната”, „Демократична България”, ДПС и ГЕРБ. Защото за последните две години българската власт не просто мълчи и не предприема нищо реално за защита на правата на българите в Македония, но неколкократно извърши национални предателства по темата, които всички много добре помним.”, подчерта още Джамбазки. 

           

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Кирил Петков: Затварянето на 92 секции в Англия е предателство към избирателите

          Спорните изменения предвиждат ограничаване на броя на избирателните секции до 20, с изключение на тези в дипломатическите и консулските представителства. Този ход засяга пряко големите български диаспори във Великобритания, САЩ и Турция.

          Планински eкскурзовод с неудобни въпроси за случая „Петрохан“: Къде са родителите на 3000 деца?

          Ивайло Мирчев Екскурзовод изразява силно недоумение относно отношението към туристическата общност. Хижа „Петрохан“ е ключова точка от емблематичния маршрут „Ком-Емине“.

          Ваня Григорова: Икономически връзки и паравоенни структури зад политическата сцена

          Хронологията на събитията връща лентата към началото на 2022 г., когато е създадено въпросното НПО.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions