Search Suggestions
      неделя, 08.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Явор Божанков: Този парламент ще функционира без доверие между ГЕРБ – СДС и ПП-ДБ

          21 юни 2023 | 00:00 150

          Ако ГЕРБ – СДС и ПП-ДБ беше коалиция щеше да е ясно кой кого назначава. Но понеже не е има обсъждания всеки ден. За не малко законопрокети ГЕРБ намира мнозинство с други политически сили. Ние няма как да им държим сметка, защото няма коалиция. Има ясна програма и е важно за основните приоритети – еврозоната, Шенген, ПВУ, съдебна реформа – да има базово съгласие как трябва да изглеждат тези законопроекти. Това обясни Явор Божанков от коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“ в ефира на БНТ. 

          - Реклама -
            
            

          По думите му няма новина, че няма доверие между ГЕРБ – СДС и ПП-ДБ. И добави, че по този начин ще функционира този парламент. 

          Депутатът коментира и исканата от „Продължаваме промяната – Демократична България“ оставка на Борислав Сарафов като и. д. главен прокурор. 

          „Това мнозинство във ВСС само преди месеци с ирония приемеше исканията за отстраняването на Иван Гешев. За една вечер го гласуваха. Този състав на ВСС е с изтекъл мандат. Показа, че в тази сложна ситуация, със скандали в съдебната система произвежда още скандали. С избора на Сарафов показаха, че има нужда сериозна промяна. И Гешев и Сарафов говорят за постоянна политическа намеса в съдебната система. Ако това е вярно трябва да видим как да се намесим. Първата заявка на Сарафов е тревожна – каза, че ще преразгледа исканията за имунитетите на депутатите“, допълни Явор Божанков.

          Божанков потвърди, че Даниел Лорер ще бъде номинацията на ПП-ДБ за еврокомисар. „Това е наша кандидатура и тя е повече от сериозна. Не можем да говорим от името на Европейската комисия или ГЕРБ. Оценили сме качествата на този кандидат и смятаме, че е подходящ за тази позиция. 

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Ангелов: Забавянето на изборите обслужва нечии политически планове

          Забавянето на изборите се превръща в целенасочено действие, а не в случайно стечение на обстоятелствата, заяви Костадин Ангелов.

          Пожар в онкологичната болница в София, евакуирани пациенти и персонал

          Пожар е избухнал на 7 февруари в Националната онкологична болница – УСБАЛО „Проф. Иван Черноземски“ в София, съобщиха от ГДПБЗН.

          Милионно финансиране и нови свидетелства около групата на „Лама Ивайло“

          Разследващите проверяват данни, че заможно българско семейство е финансирало „Лама Ивайло“ Калушев със сума от около 1 млн. лева, използвани за закупуването на имот в Мексико.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions