Search Suggestions
      четвъртък, 05.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Адв. Георгиев: Този смрадлив чорап на паралелното правосъдие трябва да бъде разплетен до край

          21 февруари 2024 | 00:00 160

          Беше осветлено паралелното правосъдие. Правосъдие, което се осъществява на едни други места. Оказва се, че това паралелно правосъдие съществува. Многократно е алармирано обществото, но до момента не бяха предприемани никакви съществени действия. Този смрадлив чорап на паралелното правосъдие трябва да бъде разплетен до край. Това заяви адвокат Емил Георгиев от „Правосъдие за всеки“ в ефира на БТВ.

          - Реклама -
            
            

          „Когато излезе разследването за Осемте джуджета, действащият тогава главен прокурор заяви: „Не искам да си го причинявам“. Това ни кара да се запитаме кой следва да си го причини?“, добави юристът.

          „Когато призваното правосъдие не работи и бездейства, тогава пипалата си разгръща паралелното правосъдие. То е помагало за кариерното издигане. Имало е удобни съдии, готови да слушат“, обясни адвокат Георгиев.

          „Най-лошото е, че 11 години имахме специализирано правосъдие. А къде са резултатите? Оказва се, че е имало институционален чадър. Тук гарантът ще бъде бъдното гражданско съзнание. Другият център на влияние са „Осемте джуджета“, където имаме прекратени наказателни производства. Трябва да бъдат осветлени имената на хората от списъка, дори ако има политици. Нуждаем се от смели политически лидери, които трябва да довършат съдебната реформа. Нуждаем се и от сърцати прокурори, които да отмият срама, трупан от техни началници в годините“, призова юристът.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Рая Назарян и Матиас Корман: България планира финализиране на членството в ОИСР през 2026 г.

          По време на разговорите Рая Назарян изтъкна, че пълноправното членство в „клуба на развитите икономики“ е водещ външнополитически приоритет, по който работят синхронизирано всички компетентни институции.

          Парламентът върна тавана от 20 секции за гласуване в държави извън ЕС

          След маратонско заседание, продължило 12 часа, Народното събрание прие ключови промени в Изборния кодекс, които значително редуцираат възможностите за гласуване зад граница.

          Виктор Папазов: България беше превърната в колония

          "България беше превърната в колония. Разрушиха икономиката ни, индустрията ни, енергетиката ни, прокудиха два милиона българи да си търсят прехраната навън, това е."
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions