20 C
16.1 C

Лудогорец падна, но оцеля и си осигури групи

Срещата тази вечер се игра на неутрален терен без публика - на стадион „Вароси стадион“ в Мезьокьовешд (Унгария)

Лудогорец загуби с 0:1 от Динамо (Минск) на реванша от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, но продължава напред, след като спечели с 2:0 в Разград преди седмица (с голове на  Бърнард Текпетей и Тодор Неделев).

Срещата тази вечер се игра на неутрален терен без публика – на стадион „Вароси стадион“ в Мезьокьовешд (Унгария).

Така родният тим ще се изправи срещу шампиона на Азербайджан Карабах.

Сред титулярите на Лудогорец място намери германският вратар Хендрик Бонман, който записва официален дебют под рамката. Както вече стана ясно, титулярният страж Серджио Падт остана извън групата поради лични причини.

В четвъртата минута Рик Джонатан можеше да открие резултата. Бразилското дясно крило на Лудогорец напредна и шутира от малък ъгъл, но вратарят на Динамо Фьодор Лапухов спаси. Скоро след това последва пропуск от чиста позиция на Руан Секо.

В отговор символичните домакини достигнаха до разбъркване пред рамката на Хендрик Бонман в 11-ата минута. Павел Седко стреля опасно, но германският вратар на Лудогорец успя да избие, след което топката се отклони в горната греда.

Последваха по-скучни минути до 37-ата. Тогава Трофим Мелниченко получи технично подаване отдясно, напредна и подаде към своя съиграч Иван Бахар пред вратата на Лудогорец, който без особени проблеми намери мрежата зад Хендрик Бонман – гол за Динамо (Минск).

В началото на второто полувреме Лудогорец изравни гредите. За това помогна и неумелата намеса на вратаря на беларусите Фьодор Лапухов, който не успя да спре както трябва удар в тялото му, след което топката се спря в страничната греда. Последваха още пропуски на „орлите“, дело на Бърнард Текпетей и Якуб Пьотровски.

В крайна сметка 1:0 за Динамо Минск, но с общ резултат от 2:1, Лудогорец продължава напред.