18 C
16.6 C

БРАВО: Боряна Калейн повежда в класирането на финала в Париж

Най-добрите 10 гимнастички от квалификациите се борят за отличията в многобоя

Българската състезателка по художествена гимнастика Боряна Калейн започна битката за медалите на Олимпийските игри в Париж. Нашето момиче с отлично начало във финала.

Най-добрите 10 гимнастички от квалификациите се борят за отличията в многобоя. Според регламента, надпреварата започва от нула, като оценките от първия ден не се зачитат. На олимпийски игри няма медали за отделните уреди. Стилияна Николова завърши участието си в Париж на 11-о място.

Феноменално изпълнение, страхотни пируети и много изчистена техника носят на Боряна първото място във временното класиране с оценка 35.450

Последният олимпийски медал за България в индивидуалната художествена гимнастика е спечелен преди 36 години, когато Адриана Дунавска завоюва среброто на игрите в Сеул през 1988 година. Боряна Калейн ще има възможността да сложи край на тази дълга пауза, като се бори за отличие днес. На предишните Олимпийски игри в Токио, Калейн завърши на пето място.