18.8 C
25 C
19.1 C

Борусия Дортмунд разби Брюж и стартира успешно

В следващия си мач от турнира Борусия Дортмунд ще приеме Селтик на "Сигнал Идуна Парк", а Брюж ще има гостуване на Щурм Грац

Борусия Дортмунд победи Брюж с 3:0 като гост, но успехът далеч не дойде толкова лесно. „Жълто-черните“ поведоха едва в 76-ата минута след гол на 20-годишния английски нападател Джейми Биное-Битънс.

Отново Биное-Битънс удвои аванса на гостите с попадение в 86-ата минута, а дълбоко в добавеното време на мача Серу Гираси вкара за 3:0. Така Борусия стартира еврокампанията си с победа и три точки, докато Брюж може да съжалява, че изпусна именития си опонент в края.

В следващия си мач от турнира Борусия Дортмунд ще приеме Селтик на „Сигнал Идуна Парк“, а Брюж ще има гостуване на Щурм Грац.