неделя, 27.10.24

Лейкърс продължават победния си ход

Трибъл-дабъл на Леброн Джеймс донесе победата над Сакраменто

Лос Анджелис Лейкърс продължи със силния старт на сезона и записа трети пореден успех след победа над Сакраменто Кингс със 131:127 у дома.

Ветеранът ЛеБрон Джеймс, който започна своя 22-ри сезон в НБА, бе над всички на паркета и реализира трипъл-дабъл – 32 точки, 14 борби и 10 асистенции, като той наниза 16 точки в последната четвъртина. Нов силен мач за Лейкърс направи Антъни Дейвис с 31 точки и 9 борби. Синът на ЛеБерон – Брони Джеймс, не записа минути в този мач. За Кингс най-резултатен бе Домантас Сабонис, който също завърши с трипъл-дабъл – 29 точки, 12 борби и 10 асистенции, а Деарън Фокс добави 28 точки.

В друго дерби от Западната конференция Финикс Сънс победи Далас Маверикс със 114:102 като домакин. Кевин Дюрант завърши с 31 точки и 9 борби за победата, докато звездата на Маверикс Лука Дончич реализира 40 точки и 10 борби.

Мемфис Гризлис – Орландо Меджик 124:111

Чикаго Булс – Оклахома Сити Тъндър – 95:114 Сан Антонио Спърс – Хюстън Рокетс 109:106