Search Suggestions
      събота, 21.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Руски хакери удариха военното министерство на Великобритания

          29 май 2025 | 15:00 24430

          Хакерска група, свързана с Русия, е извършила кибератака срещу служители на британското Министерство на отбраната, представяйки се за журналисти, съобщи Sky News, позовавайки се на информация от правителството. Атаката е била засечена и предотвратена, увериха властите в Лондон.

          - Реклама -
            
            

          В отговор на инцидента, министърът на отбраната Джон Хейли обяви създаването на ново киберкомандване, което ще координира отбранителните и настъпателните действия в киберпространството.

          Според западни служби, Русия засилва кибершпионажа и хибридните операции, особено срещу страни, подкрепящи Украйна в конфликта с Москва.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Администрацията на Тръмп отмени стандартите за вредни емисии

          Според администрацията старите разпоредби вредят на индустрията и икономиката.

          Генерал Уесли Кларк: Удар на САЩ по Иран може да ескалира в пълноценен военен конфликт

          Фокусът на администрацията на Тръмп върху смяната на режима в Иран може да намали достъпа до критични боеприпаси за Европа
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions