Search Suggestions
      събота, 21.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          На предстоящите на 9 юни избори ще има видеонаблюдение в реално време

          29 май 2024 | 00:00 350

          На предстоящите на 9 юни избори ще има видеонаблюдение в реално време. Броенето на бюлетините и сътавянето на протоколите в секционните комисии ще бъде заснемано. 

          - Реклама -
            
            

          Централната избирателна комисия одобри правилата за това, като записа, че правителството има отговорност да осигури процеса технически – както с устройствата, така и с платформата за наблюдение. 

          Устройствата ще се включват след края на гласуването от председателите на секционните комисии и ще се изключват след като протоколите бъдат подписани от всички членове. Резолюцията на излъчването трябва да позволява разчитането и разпознаването на номерата на бюлетините и начина, по който е гласувано. 

          А днес на интернет страниците си общините публикуват списъците със заличените избиратели за вота на 9 юни. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни: 
          „Това са тези лица, които нямат избирателни права и в двата вида избори, като най-вече това ще бъдат тези, които нямат избирателни права да гласуват в изборите за членове на Европейски парламент поради липсата на така наречената уседналост.

          Препоръчваме избирателите да проверят тези списъци и ако установят, че фигурират в тях, а смятат, че това се дължи на грешка, могат да подадат заявление за отстраняване на тази грешка до общинските администрации в срок до 1 юни“.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Летище София затваря за ремонт в нощните часове на 23 и 24 февруари

          От ръководството на аерогарата уточниха пред БНТ, че затварянето се налага заради ремонт на шахти в близост до пистата.

          Методи Лалов: Владимир Николов обслужваше статуквото, а сега търси защита

          Тази позиция изрази юристът Методи Лалов в публикация в личния си профил във Facebook. Според него действията на бившия председател на Асоциацията на прокурорите са резултат от вътрешни конфликти, а не на морален катарзис.

          Министър Дечев иска оставки в МВР заради „Петрохан“

          На разговора са били извикани главният секретар на МВР, неговият заместник, директорът на Главна дирекция „Национална полиция“ и разследващите по случая „Петрохан“.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions