21 C
20.8 C

Фалстарт за Бенфика

Във втория кръг Бенфика ще посрещне Каса Пиа на Андриан Краев

Бенфика допусна сензационна загуба още в първия кръг на Лига Португал. „Орлите“ от Лисабон отстъпиха с 0:2 на Фамаликао, а още по-притеснителна е слабата игра на тима, който отправи само един точен удар в мача.

Фамаликао победи Бенфика и в края на миналия сезон, когато съставът на Роджер Шмит отчаяно се опитваше да догони лидера Спортинг. Като титуляри за гостите започнаха някои от новите попълнения, начело с Евангелос Павлидис, Леандро Барейро и Ян-Никлас Бесте, а ветеранът Анхел Ди Мария се появи като резерва.

Фамаликао поведе още в 13-ата минута с попадение на Сорисо след пас на Оскар Аранда. През второто полувреме хаотичният натиск на Бенфика не даде резултат, а Зайду Юсуф сложи точка на спора в последните секунди на срещата.

Във втория кръг Бенфика ще посрещне Каса Пиа на Андриан Краев.