„Три години с изказвания и 5 служебни кабинета Румен Радев подкрепя и работи за въвеждането на единната европейска валута в България. Аргументира се, че това е решение в международен договор. Три години твърдеше, че няма правомощия по въпроса.“ Това се казва в позиция на Калоян Методиев от „Непокорна България“, изпратена до медиите.
„И в последния момент си смени позицията. Очевидно мотивите му нямат нищо общо с приемането на еврото, защото сме на финалната права. Действията му са панически. Лицемерни, измамни по начина на формулиране на въпроса и нямат никаква връзка с грижа за хората, бизнеса и икономиката. Нещо го притисна, за да не уведоми дори правния си екип по архиправен въпрос,“ допълва Методиев.
„Този човек няма лице – има много лица. Утре с лекота пак ще се отметне, ще говори едно на едно място, друго на друго, ще прави трето. Думите му са личното му признание за собствената му лицемерна същност, политика и действия,“ завършва Методиев.
