Мечтан дебют за Холанд във Висшата лига осигури победата на Манчестър Сити

Холанд с мечтан дебют за Манчестър Сити във Висшата лига

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Манчестър Сити започна успешно защитата на титлата си във Висшата лига, след като спечели с 2:0 при визитата на Уест Хям в първия кръг. И двата гола за "гражданите" реализира новата им звезда Ерлинг Холанд (36-дузпа, 65).

Още в 28-ата минута Кевин де Бройне прати топката в мрежата, но попадението му не бе зачетено заради засада. Малко след това Лукаш Фабиански се контузи и беше заменен от Алфонс Ареола.

В 36-ата минута Ерлинг Холанд бе фаулиран от Алфонс Ареола, след като получи пас от Гюндоган и сам се нагърби с изпълнението на дузпата, реализирайки дебютния си гол в английския елит за 0:1.

След почивката в 54-ата минута Гюндоган подари топката на Лансини, който центрира към Райс, но неговия изстрел мина над вратата. Три минути след това дебют за Уест Хем направи Джанлука Скамака, който замени Антонио. В 62-ата минута Бенрама получи шанс да стреля, но Едерсон спаси.

В 65-ата минута шампионите удвоиха преднината си. Кевин де Бройне изведе Холанд, а норвежецът прати топката в долния ляв ъгъл за 0:2. До края на мача „чуковете“ така и не успяха да отвърнат на удара.