Сампдория разби Фиорентина с 4:1

От своя страна Сампдория е на 15-ото място с 36 точки

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Осигурилият си вече оставане в Серия А Сампдория разби Фиорентина с 4:1 в мач от предпоследния 37-и кръг на италианското първенство. Попаденията за футболистите на Марко Джампаоло бяха дело на Алекс Ферари (16'), Фабио Куалярела (30'), Мортен Торсби (71') и Абделхамид Сабири (84'), а за отборът от Флоренция точен бе Николас Гонсалес (89').

Домакините започнаха много добре двубоя и в първите десетина пропуснаха няколко отлични шанса за попадение. Това превъзходство бе материализирано от играчите на Марко Джампаоло в 16-ата минута, когато Алекс Ферари засече едно центриране от фал и откри резултата за 1:0. "Мореплавателите" удвоиха своята преднина преди да е изтекъл половин час от двубоя, когато 39-годишният Фабио Куалярела бе изведен отлично в наказателното поле и с много елегантен удар преодоля Пиетро Терачано за втори път.

Втората част започна с по-активна игра от страна на гостите, които се опитваха да се върнат в мача. Те обаче бяха шокирани от трето попадение в тяхната врата в 71-ата минута, когато отлична контраатака доведе до пас на Кандрева в наказателното поле, а там Мортен Торсби прати топката в мрежата за 3:0. Нещата взеха катастрофално развитие в 83-ата минута, когато Абделхамид Сабири в 83-ата минута с плътен удар от границата на наказателното поле направи 4:0.

Футболистите на Фиорентина все пак се добраха до почетно попадение в 89-ата минута, когато Николас Гонсалес се разписа от дузпа за 4:1. Дълбоко в добавеното време пък играч на домакините бе изгонен.

Въпреки загубата Фиорентина продължава да се надява, че ще се добере до място в европейските турнири през следващата кампания, а в момента заема 7-ото място с 59 точки. В последният кръг те ще трябва да се изправят срещу големия си съперник Ювентус. От своя страна Сампдория е на 15-ото място с 36 точки.